Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.

 

 

1.Veselá autíčka

 

 

www.pohary-medaile-diplomy.cz

NOVINKY

arr3Kamenná prodejna  Otevírací doba-Hokejové potřeby Září 2022 Pondělí 16:30 -...

ZBOŽÍ V AKCI

NEJPRODÁVANĚJŠÍ


JAK NA TO,NÁVODY » JAK VYBRAT HOLENÍ CHRÁNIČE
HOKEJOVE HOLENÍ CHRÁNIČE

Jak vybrat chrániče holení

Poradíme Vám s výběrem chráničů holení, které patří mezi nejzákladnější hokejové chrániče.

Holeně Reebok 9K KFS

Holenní chrániče na hokej - představení

HOLENÍ CHRÁNIČE patří mezi nejzákladnější části výstroje, bez které bychom tam, kde se hraje hokej nevstupovali. Jejich hlavním cílem je ochrana kolene a zároveň krytí holenní kosti. Asi není třeba popisovat, jak jsou zdravá kolena pro každého sportovce a to nejen hokejisty důležité. Zároveň úrazy holenní kosti jsou velmi bolestivé, proto je při výběru svých nových chráničů holení velmi důležité, aby byl jejich výrobce a kvalita osvědčená. U výrobců, které náš obchod nabízí se samozřejmě nemusíte ničeho obávat, jelikož jsou jejich výrobky léty prověřené a odskoušené i v samotné NHL.

 

 

 

Segmenty chráničů holení

Hokejové chrániče na holeně můžeme rozdělit do 2 základních segmentů ochrany. A to:

  • Chránič koleneChránič kolene - koleno je velmi složitý a citlivý aparát, proto je jeho kvalitní ochrana ve sportu jako je hokej velmi důležitá. U holenních chráničů na hokej je koleno chráněno z vnější strany speciálním tvarovaným plastem a z vnitřní strany je plast pohodlně vypolstrovaný. U většiny kvalitních holenních chráničů je součást polstrování i pěnový chránič nadkolene.
  • Vnitřní část chrániče holeněChránič holeně - oblast holeně je velmi často zasahovaná část těla při hokeji. Stejně jako u kolene je i oblast holeně krytá tvarovaným plastovým chráničem, který je z vnitřní strany vypolstrovaný. Součástí vnitřního postrování bývá přechod ve chránič lítkového svalu, který je u vyšších modelů tvořen buď: plastovým tvarovaným chráničem nebo speciální pěnou. Samotnou kapitolou by mohlo být upínání, které je ve většině případů tvořeno flexibilními pásky na suchý zip. Vždy záleží na typu a výrobci, jak upínací systém rozmístí.

Rozdíly v jednotlivých modelech

Holenní chrániče na hokej se dají stejně jako většina ostatních částí hokejové výstroje, rozdělit na věkové i výkonnostní kategorie. Podle věku dělíme chrániče na varianty, ve kterých se pak určuje délka v palcích:

  • Youth (dětské) - 8" - 9",
  • Junior - 10" - 12",
  • Senior (běžná velikost pro dospělé) - 13" - 17".

Asi je jasné, že rozdíly mezi jednotlivými věkovými kategoriemy je v jejich velikosti, od nejmenších po největší a to hlavně v jejich délce. Co se týče rozdělení holenních chráničů na výkonnostní kategorie, tak i zde se dá použít nejběžnější dělení:

  • Amatér - jedná se o cenově velmi výhodný výrobek, který poskytuje základní ochranu dvou hlavních segmentů (koleno, holeň). Zpravidla nemá nijak výrazné polstrování a boční ochranu.
  • Poloprofesionál - jedná se o zlatou střední cestu. Je určená nejširšímů spektru hokejistů. Nabízí rozumný poměr mezi cenou a ochranou, rozšířenou boční ochranu a ochranu lítka. Oproti nižším modelům má samozřejmě propracovanější a pohodlnější polstrování, které dokáže lépe tlumit nárazy. 
  • Profesionál - samotný název výkonnostní třídy mluví za vše. Tyto holenní chrániče nabzí opravdu maximum, co může tato část výstroje nabídnout. Špičková, pohodlná a navíc funkční výstelka je samozřejmostí, stejně jako důsledná ochrana lítka a boků. Velkou výhodou oproti nižším modelům je propracovanější systém odvětrávání, který ačkoli se to na první pohled nemusí zdát, dělá opravdu hodně. Nevýhodou je pak vyšší pořizovací cena, jenž je vykoupena špičkovou ochranou.

Jak tedy vybrat ty správné holenní chrániče?

Začněme pěkně od začátku. Jako první věc je třeba si uvědomit, že holenní chrániče nejsou až taková spotřební záležitost a při běžném používání a dostatečné péči, dokáží vydržet i několik sezón v dobrém stavu. Dalším důležitým aspektem, je určení výkonnostní kategorie, která dosti ovlivňuje výslednou cenu. Tento fakt se dá jednoduše rozlousknout tím, že si sám uvědomím, na jaké úrovni hraji já a moji spoluhráči. Určitě nemá smysl pro úplného začátečníka kupovat profesionální holenní chrániče, kde jednoduše nemůže využít jejich celkový potencíál.

Když znáte odpověď na tyto dvě otázky, můžete s klidným svědomím přejít k samotnému výběru. Na trhu je dnes velká spousta výrobků, avšak mezi naprosté lídry na trhu, kterým jakožto profesionální hráči a prodejci maximálně důvěřujeme, patří pouze několik výrobců. Jako jasná jednička v oblasti hokejových chráničů je REEBOK, který si upevnil tuto pozici zakoupením know-how světoznámé společnosti a lídra v oblasti výroby hokejových chráničů JOFA. Následuje neméně známý a kvalitní BAUER, pak CCM. Žádným z těchto výrobců chybu neuděláte. Vždy je to pouze o tom, která značka je Vám sympatičtější.

Mám vybranou výkonnostní kategorii, výrobce i model, ale co s velikostí? Jednoznačně Vám mohou být nápomocné tabulky velikostí, které sestavují výrobci speciálně pro své modely.


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

Jak vybrat holeně Bauer


Rozdíl mezi jednotlivými produktovými řadami

Tabulka velikostí chráničů holení

  Youth Junior Senior
  S - 7"
M - 8"
L - 9"
S - 10"
M - 11"

L - 12"

S -13"
M -14"
L -15" XL - 16" XXL - 17" XXXL -18"
Věk 4-7 let 5-8 let 6-9 let 8-11 let 9-12 let 11-14 let 14 + 14 + 15 + 15 + 15+ 15+
Váha v kg
18-27 20-29 23-32 27-41 32-45 36-50 54-73 64-82 73-91 82-100 91 + 100+
Výška hráče v metrech
0,98-1,24 1,09-1,32 1,14-1,4 1,3-1,42 1,4-1,52 1,5-1,63 1,65-1,75 1,7-1,8 1,75-1,85 1,8 -1,9 1,85-1,98 1,92+
Délka holeně v cm
15-18 18-20 20-23 23-28 25-28 25-30 30-33 33-36 36-38 38-41 41-43 43-46

Délka holeně se měří podle obrázku níže


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ