Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.

 

 

1.Veselá autíčka

 

 

www.pohary-medaile-diplomy.cz

NOVINKY

arr3Kamenná prodejna  Otevírací doba-Hokejové potřeby Září 2022 Pondělí 16:30 -...

NEJPRODÁVANĚJŠÍ


JAK NA TO,NÁVODY » JAK VYBRAT BRUSLE
HOKEJOVE BRUSLE

Jak vybrat hokejové brusle

Váháte s výběrem svých nových bruslí? Chcete se dozvědět více o hokejových bruslích? Pak čtěte tento článek jak vybrat hokejové brusle.

Brusle Reebok White K Pump

Hokejové brusle a vše kolem nich

Před tím, než začnete vybírat značku a model svých nových bruslí, je potřeba si říct, jak dobře umíte bruslit, za jakým účelem brusle kupujete a jak často chodíte na led popř. jak často hrajete hokej.

Mezi BRUSLEMI jsou velké rozdíly, i když se to na první pohled nemusí zdát (nejedná se pouze o cenový rozdíl mezi značkami). V zásadě platí pravidlo, že čím je brusle dražší tím je lépe vyztužená, je pevnější, má lepší nůž (runner), nižší hmotnost a i vyšší odolnost.

 

 

Pro ty z Vás, kteří používáte brusle pouze na rybník či veřejná kluziště, tak plně postačí OBYČEJÁ BRUSLE která je pohodlná a dostatečně dobře a kvalitně zpracovaná a je svou konstrukcí určená pouze na bruslení. V zásadě pak neuděláte chybu žádnou bruslí, která je vyrobena některou z renomovaných značek.

Ti, kteří již chodí hrát hokej, ať na úrovni začátečníka, pokročilého či profesionální úrovni, by měli výběru svých nových bruslí věnovat velkou pozornost. Díky naší dlouholeté hokejové kariéře a hokejových zkušeností víme, že není nic horšího, než špatně zvolená brusle.

Hokejové brusle:

V současnosti se každá hokejová brusle skládá ze 4 důležitých částí:

 1. Bota + jazyk - samotná bota se již dnes neprodává, v obchodech narazíte z drtivé většiny na celý komplet všech částí. Největší rozdíly mezi botami brusle jsou v kvalitě zpracování, pevnosti, výztuze, komfortu a také stylem provedení.
 2. Podrážka - ačkoli se to na první pohled nemusí zdát, podrážka brusle je velmi důležitá, jelikož velmi ovlivňuje celkovou stabilitu, přenos energie při odrazu a v neposlední řadě také odvádí vlhkost během hry. U vyšších modelů bruslí se můžeme setkat např. s carbonovou podrážkou, která je konstruována pro extrémní snížení hmotnosti. Dále také s ruznými urovněmi perforace, pro ještě lepší odvod vlhkosti.
 3. Holder - holder je část, která bez nadsázky spojuje brusli s ledem. K brusli je holder speciálně nýtován, aby nedocházelo k nebezpečným pohybův v průběhu hry. Samotný runner (nůž) je pak k holderu buď přišroubován nebo pouze vsazen bez možnosti výměny.
 4. Runner (nůž) - na runneru brusle kloužou po ledě a jedná se tak o velmi diskutovanou část, která podléhá stále usilovnému vývoji především kvůli snížení třecí síly, která do jisté míry ovlivňuje hráčovu rychlost. Runnery také podléhají vysokým nárokům při výrobě, aby byla maximalizována jejich odolnost.

Rozdělení hokejových bruslí podle věku:

 • DĚTSKÉ/YOUTH - jedná se o dětské brusle ve velikosti 26 - 32 (EUR).
 • JUNIORSKÉ - brusle pro dorostence školního věku ve velikosti 33 - 39 (EUR)
 • SENIORSKÉ - standartní velikosti pro dospělého hokejistu - 40 + (EUR)

Rozdělení hokejových bruslí podle úrovně:

Nyní se pokusíme představit základní rozdělení hokejových bruslí, pomocí kterého se můžete lépe orientovat a případně se začlenit do dané skupiny.

 • BRUSLE PRO AMATÉRY- tyto brusle jsou konstruovány spíše pro bezkontaktní hokej, kde se příliš často a tvrdě nestřílí. Tyto brusle mají relativně měkkou výztuhu a tím pádem potřebné pohodlí a komfort. Nespornou výhodou jsou nízké pořizovací náklady (ceny se pohybují někde v rozmezí 1000 - 2500 Kč) a snadná dostupnost. Je ovšem potřeba počítat s tím, že nejsou konstruovány na příliš časté a náročné hraní, pokud to budete respektovat, tak Vám budou tyto brusle budou dobře a především dlouho sloužit.
 • BRUSLE PRO POLOPROFESIONÁLY- zřejmě nejběžnější a nejprodávanější kategorie hokejových bruslí. Výhodou je fakt, že přebírají spoustu aspektů, vychytávek a technologií z nejvyšších modelů, avšak stále za přijatelnou cenu. Laicky řečeno, jedná se takový kompromis mezi špičkovou bruslí a cenou. Tyto brusle jsou vhodné pro hráče na vyšší až poloprofesionální úrovni, kteří již plně dokáží využít potenciál brusle a protihráči umí tvrdě vystřelit, tudíž je potřeba i dostatečná výztuha a ochrana kotníku.
 • BRUSLE PRO PROFESIONÁLY- zde název hovoří za vše. Jedná se o brusli, která je uzpůsobena pro maximální výkon, využití a ochranu. Brusle je neuvěřitelně pevná, skvěle drží nohu a nepřipouští nejmenší pochybení a slabost. Tomu všemu odpovídá, avšak právem pořizovací cena.

Tepelné tvarování je výsadou především profesionální bruslí, které jsou velmi tvrdé a vyžadují tak určité přizpůsobení na hráčovu nohu. V součastnoti navíc tepelné tvarování umožňuje i velká část bruslí pro poloprofesionály. Doporučujeme vždy nechat brusle tvarovat profesionály, kteří vědí jak na to, brusle se mohou při nesprávném postupu nenávratně poškodit!

Typy hokejistů a volba bruslí:

 • Začínáte-li s hokejem a soustředíte se spíše na zlepšování dovedností s hokejkou, pukem, bruslení popř. stability, tak jednoznačně doporučujeme volit některé z bruslí kategorie pro amatéry. Tato brusle pro Vás bude dostatečně pohodlná a s přehledem Vám poslouží do doby, než se vypracujete na vyšší úroveň. Pokud s hokejem začínáte, avšak hrajete v týmu s lidmi, kteří umí hrát a především vystřelit, volili bychom již lépe vyztužené brusle (nikdy nevíte, kdy Vás může puk zasáhnout).
 • Pro hráče, kteří hrají hokej na poloprofesionální úrovni platí, že již dokáží ocenit a hlavně využít kvality střední a vyšší střední třídy (tj. brusle pro poloprofesionály), proto vybírat z této kategorie je na místě. Od této kategorie bruslí se dá také očekávat, že snesou být více zatěžovány, nižší kategorie by Vám nemuseli vydržet.
 • Profesionální hokejista či bývalý profesionál má tu výhodu, že ví co chce a co je pro něj dobré. Mnoho bývalých profi hráčů hraje v bruslích střední třídy, jelikož profi model ani nepotřebují.
 • Samostatnou kategorií bychom zvolili rodiče, kteří vybírají brusle svým dětem. Zde doporučujeme jedno: děti nepotřebují nejvyšší model bruslí, špičková výstroj jejich výkony a dovednosti nezlepší. U dětských kategorií je navíc fakt, že střely ani střety nejsou nijak tvrdé, takže tvrdá brusle postrádá vyšší význam. Zvolíte-li měkčí pohodlnější brusli, která nebude dítě tlačit a nebudou se mu tvořit ostruhy, ušetříte především spoustu peněz (z praxe víme, že brusle jsou dítěti spíše dřív malé, než zničené). V průběhu let, kdy se bude dítě posunovat do vyšších věkových kategorií, bychom přecházeli i na vyšší modelovou úroveň bruslí.

2 rady pří výběru bruslí:

1. Výběr správné velikosti bruslí - zde doporučujeme, pokud si nejste jisti, nahlédnout do TABULKY VELIKOSTÍ BRUSLÍ a když i tak budete na rozpacích, kontaktujte svého prodejce, měl by být schopen Vám odborně poradit.

2. Výběr správné šířky bruslí - v dnešní době jsou na trhu k dostání 2 varianty šířky bruslí:

EE (nebo také 2E) - jedná se o brusli s nižším nártem a širším provedením v oblasti boků
D - masovější záležitost, jedná se o brusli s vyšším nártem a užším provedením v oblasti boků

NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

Jak vybrat brusle Bauer

 

Při výběru bruslí máte na výběr ze tří produktových řad a to Vapor, Supreme a Nexus.

Základní rozdíl je ve střihu bruslí, jak vidíte na obrázku níže.

Supreme - anatomický obeplí střih brusle

Vapor - zkosený střih brusle do tvaru "V" normální tvar v oblasti paty a kotníku, v oblasti prstů je brusle širší.

Nexus - objemný, rozšířený tvar brusle

Pokud jste se svými stávajícími bruslemi spokojeni, tak doporučujeme zůstat u stejné rodiny - produktové řady, tedy koupit si novější brusle ze stejné řady.


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ